Εκδήλωση για τον εορτασμό των 10 ετών λειτουργίας του Σωματείου

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου γυμνασίου Παλλήνης, η εορταστική εκδήλωση για την συμπλήρωση 10 ετών λειτουργίας του αθλητικού σωματείου ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ

Δελτίο Τύπου

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου γυμνασίου Παλλήνης, η εορταστική εκδήλωση για την συμπλήρωση 10 ετών λειτουργίας του αθλητικού σωματείου ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΜΕΙΝΙΑΣ ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ το οποίο διαδίδει και αναπτύσσει με επιτυχία τον στίβο στην Παλλήνη και στην ευρύτερη περιοχή.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο νέος δήμαρχος Παλλήνης κος Κωσταντάς Σπύρος οι νομαρχιακοί σύμβουλοι κ.κ. Ασπραδάκης Παντελής και Μουτζούρης Δημήτρης, η δημοτική σύμβουλος κα Ζινέλη Πόπη, οι νέοι δημοτικοί σύμβουλοι κ.κ. Κοντογιάννης Μάριος, Αουαντάλα Μαχμούτ, Μάκαρης Γιάννης. Τον ΣΕΓΑΣ εκπροσώπησε ο πρόεδρος της Ε.Α.Σ. ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Αττικής κος Ανθούσης Θάνος.

Στην εκδήλωση μίλησαν η γ.γραμματέας του σωματείου κα Θεοδωρακοπούλου Βασιλική για την προσφορά του σωματείου στην τοπική κοινωνία, ο πρόεδρος του σωματείου κος Δαμασκηνός Νικόλαος για την πρόοδο του σωματείου από την 295η θέση της ετήσιας αξιολόγησης του ΣΕΓΑΣ το 1997 στην 21η θέση το 2006 και ο προπονητής του σωματείου κος Δαμασκηνός Δημήτριος ο οποίος έδωσε στατιστικά στοιχεία και ανέπτυξε τις αγωνιστικές και παιδαγωγικές αρχές.

Στην συνέχεια προβλήθηκε ντοκιμαντέρ με θέμα «αναβολικά – συμπληρώματα διατροφής» από την εκπαιδευτική τηλεόραση της ΕΡΤ, σε έρευνα του προπονητή του σωματείου κου Δαμασκηνού Δημήτριου. Επίσης μέσα σε πανηγυρική και συγκινητική ατμόσφαιρα προβλήθηκαν αποσπάσματα από αγώνες των αθλητών του σωματείου οι οποίοι και καταχειροκροτήθηκαν από τον κόσμο που είχε γεμίσει την αίθουσα.

Ακολούθως βραβεύτηκαν οι αθλητές του σωματείου για τις επιτυχίες που πέτυχαν, όπως και οι προπονητές Δαμασκηνός Δημήτρης & Μπαρδής Συμεών για τις επιτυχίες των αθλητών τους και την προσφορά τους στην ανάπτυξη του σωματείου και του κλασικού αθλητισμού και το ιατρικό επιτελείο του σωματείου ο ορθοπεδικός χειρούργος κος Μελάγες Ζακ και ο φυσιοθεραπευτής του σωματείου κος Φωκάς Γιάννης για το υψηλό επίπεδο ιατρικών υπηρεσιών τους.

Οι αθλητές που βραβεύτηκαν είναι οι ακόλουθοι:

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

  • ΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΘΛΗΤΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ 2006

  • 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 800 Μ ΠΑΙΔΩΝ

  • 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΠΑΙΔΩΝ

  • 2Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΕΦΗΒΩΝ

  • ΜΕΤΕΧΩΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΑ 800 Μ

  • 5Ο ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 800 Μ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΙΔΩΝ

ΚΑΤΟΧΟ 14 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

  • 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΠΑΙΔΩΝ

  • 2Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 110 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

  • 2Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΕΦΗΒΩΝ

  • ΜΕΤΕΧΩΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΑ 110 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ

  • 1ΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΕ ΔΙΕΘΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 9 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΝΤΟΒΟΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

  • 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΠΑΙΔΩΝ

  • 2Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΕΦΗΒΩΝ

  • 4Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 400 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΜΕΤΕΧΩΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΑ 400 Μ ΕΜΠΟΔΙΑ

  • ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 17 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΣΤΑΜΠΟΛΙΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

  • 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΠΑΙΔΩΝ

  • 2Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΕΦΗΒΩΝ

  • 10Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΚΤΑΘΛΟ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 10 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

  • ΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΘΛΗΤΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΓΙΑ Ο 2004 & ΤΟ 2005

  • 10 ΦΟΡΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ & ΤΟ ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 2003 ΩΣ ΤΟ 2006

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

  • 3ΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΕ ΔΙΕΘΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΙΔΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 19 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΜΑΝΔΗΛΑ ΔΑΦΝΗ

  • 2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • 9Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 4Χ400 Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 11 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΛΟΒΕΡΑ ΜΑΡΙΑ - ΟΛΓΑ

  • 2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • 9Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 4Χ400 Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 5 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΣΤΕΡΙΩΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ - ΟΡΝΕΛΑ

  • 2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 4Χ400 Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 10 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ

  • 2Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

  • 9Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 4Χ400 Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 4 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ ΤΖΕΙΜΙ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

  • 5Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 3.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 600 Μ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

  • ΚΑΤΟΧΟ 2 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΤΑΜΙΧΤΣΗ ΙΣΜΗΝΗ

  • 5Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 3.000 Μ ΣΤΗΠΛ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

  • 8Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 3.000 Μ ΣΤΗΠΛ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • 9Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 4Χ400 Μ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 6 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΣΑΜΠΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

  • 5Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 1.000 Μ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

  • ΚΑΤΟΧΟ 4 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΦΕΤΦΑΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

  • 6Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΑ 150 Μ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

  • ΚΑΤΟΧΟ 2 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

  • 3Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΩΝ 8.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 2 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΝΙΑΡΧΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

  • 3Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΩΝ 8.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 4 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΚΟΛΙΑΛΗΣ ΕΤΙΕΝ

  • 3Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΩΝ 8.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

  • 3Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΩΝ 6.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 1 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ

ΦΡΑΔΕΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ

  • 3Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΩΝ 6.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

  • ΚΑΤΟΧΟ 6 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΠΕΠΠΑ ΜΑΡΙΑ

  • 3Η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΤΩΝ 6.000 Μ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΜΑΝΔΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 100 Μ ΕΜΠΟΔΙΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’

  • ΚΑΤΟΧΟ 8 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΟΜΗΡΟΣ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 4Χ100 Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ

ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

  • ΦΙΝΑΛΙΣΤ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΩΝ 1.000 Μ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

  • ΚΑΤΟΧΟ 5 ΡΕΚΟΡ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Διαβάστε περισσότερα ΝΕΑ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Αθλητές που ξεχώρισαν

...για περισσότερους αθλητές μας πατήστε εδώ

ΑΣ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

Εγγραφείτε στο ενημερωτικό μας δελτίο και ενημερωθείτε πρώτοι για Νέα, Αποτελέσματα Αγώνων κ.α.

Αυτή η ιστοσελίδα χρησιμοποιεί cookies για την ορθή λειτουργία της. Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τα cookies που χρησιμοποιούμε.
Περισσότερα Συμφωνώ Διαφωνώ